Senioři a rodiny s dětmi

Tipy pro seniory a rodiny s malými dětmi
Z řad seniorů a rodin s malými dětmi je nejčastějším požadavkem „útěk“ před zimou. Nejžádanějšími destinacemi jsou španělské Kanárské ostrovy, Malta, Kypr, Egypt, Dubaj a Florida. Z tzv. „exotických zemí“ jsou to především Sri Lanka, Maledivy, Réunion a Seychelské ostrovy. V rámci dlouhodobé zimní dovolené vedou rakouské Alpy, francouzské Pyreneje, slovenské Tatry, italské Dolomity a lyžařská střediska v Bulharsku. Připravili jsme pro Vás pár typů, kde můžete strávit dlouhodobou dovolenou.

  • Za zábavou – Las Vegas a Orlando

Do Vegas se už dávno nejezdí za hazardem, ale hlavně za zábavou, výhodnými nákupy a dobrým jídlem. V jeho dosahu jsou i národní přírodní parky Death Valley, Grand Canyon, Bryce a Zion, jejichž návštěva zaujme jak děti, tak i seniory. Nevadí-li Vám kýč (minimálně na desátou) – Las Vegas je tu pro ty z Vás, co se chtějí bavit!

Orlando patří k nejnavštěvovanějším místům na světě zejména díky Disney Worldu. Ve městě je několik zábavních parků a atrakcí: Walt Disney World Epcot – svět budoucnosti; Disney-MGM Studios, kde je možné vidět tvorbu filmu včetně speciálních efektů, večerní laserové show a ohňostroje. Magic Kingdom Park se všemi postavičkami z kreslených seriálů. Sea World, nejrozlehlejší akvárium na východním pobřeží, kde kromě vystoupení cvičených zvířat návštěvníci získají mnoho informací o životě v oceánu. Universal Studios, kde se každý může stát hercem a vyzkoušet si na vlastní kůži třeba hon za zločinci ulicemi New Yorku. Universal‘s Islands of Adventure začíná cesta po pěti ostrovech, na nichž žijí hrdinové mýtů, legend a komiksů.  Hodina cesty autem umožní přijet na východní pobřeží v oblasti Cocoa Beach a Merritt Island, kde můžete navštívit J. F. Kennedy Space Center.

  • Klidná dovolená – jihozápadní Florida

Dlouhodobou dovolenou na Floridě doporučujeme strávit především na jejím jihozápadním pobřeží, které je podstatně tišší a klidnější, než východní. Jihozápad Floridy přitahuje díky subtropickému podnebí, golfu a bohaté nabídce vodních sportů. Pláže, táhnoucí se od města Clearwater až po Sarasotu, jsou považovány za jedny z nejkrásnějších z celé Floridy. Se Sarasotou je mosty spojený oblíbený ostrůvek Siesta Key, jehož pláž už vyhrála řadu ocenění. Dalšími doporučenými lokalitami jsou: ostrov Sanibel a městečko Naples, oblíbené centrum amerických seniorů.

 

  • Romantická dovolená – plavba na lodi Karibikem2

Doporučujeme zásadně bez cestovní kanceláře! Jeďte buď do Miami, nebo do Fort Lauderdale, kde kotví desítky výletních lodí a počkejte tam na nějakou výhodnou „last moment nabídku“. Plán odjezdů z Fort Lauderdale: http://www.cruisetimetables.com/cruises-from-fort-lauderdale-florida.html. Odjezdy z Miami: http://www.cruisetimetables.com/cruises-from-miami-florida.html

  • Srí Lanka – cenově dostupná „poznávací“ dovolená

Ubytujte se v příjemném prostředí, a po té co se aklimatizujete, najměte auto s průvodcem a postupně začněte poznávat Sri Lanku. Čajovými plantážemi počínaje, přes národní parky s volně žijícími slony, kulturní trojúhelník „zahrnující historická města Anuhradhapura, Polonnaruwa či skalní památku Sigiriya, nejrůznějšími buddhistickými kláštery konče.

Doporučené lokality pro ubytování – jižní pobřeží, počínaje městečkem Bentota, přes Hikkaduwa až po Unawatuna a Matara, protože se tu nacházejí ty nejhezčí pláže z celé Sri Lanky.3

Co na Sri Lance navštívit: http://www.srilanka.travel Jste-li zvyklí na vysoký životní standard, naprosto Vám jej splní sousední Maledivy.

  • Mimo cestovní ruch – kanárské ostravy La Gomera a La Palma

Chcete-li strávit dlouhodobou dovolenou mimo dosah cestovního ruchu, pak vřele doporučuji ostrov La Gomera. Na celém ostrově žije jen 23 tisíc obyvatel a převážná většina z nich obývá jednu ze šesti větších vesnic: Agulo, Alojeru, Hermiguu, Vallehermoso nebo Valle Gran Rey a v hlavním městě San Sebastiánu. Na Gomeře se snadno dají najít místa, kde za celý den nepotkáte živou duši a společnost vám budou dělat pouze skály, prales, pichlavá divoká příroda a přes cestu vám přeběhne jen zatoulaná koza. Místní raritou je národní park Garajonay, zabírající necelé čtyři kilometry čtvereční, kde jsou dva typy unikátních mlžných pralesů, které nelze spatřit téměř nikde jinde na světě. Základním porostem v parku je vavřínový les – Laurisilva (lauri znamená vavřín a silva divoký). Jedná se o porost, kterým bylo před milióny let zalesněno téměř celé středomoří. Po době ledové na většině míst tato vegetace zanikla, na Kanárských ostrovech se zachovala. Z dalších zajímavých rostlinných druhů je zde rozšířeno např. viňatico, jehož listy se živí myši a hlodavci, spodní vrstvu pralesa tvoří nízké keře a řada druhů kapradin. Ty zadržují vlhkost. Ze zvířat dominují ještěrky (dnes několik druhů chrání speciální komise UNESCO), žije zde na 70 druhů ptáků, asi 3 000 druhů hmyzu. Typické pro La Gomeru je i značné množství palem. Roste jich nejvíce ze všech Kanárských ostrovů; převažují dva druhy: polovinu Kanárské palmy, z nichž se vyrábí palmový med a druhou palmy datlové, které byly dovezeny z blízké Afriky.

Dobrou alternativou k La Gomeře je ostrov La Palma. Ani tento kanárský ostrov nepatří k těm nejnavštěvovanějším, což je na jednu stranu škoda, ale na druhou stranu právě tato skutečnost přispívá k zachování všech jeho přírodních krás. Zajímavosti ostrova: na nejvyšším vrcholku ostrova (Roque de los Muchachos, 2 426 m. n. m.) se nachází hvězdárna, kde jsou jedny z největších dalekohledů světa. Podle astronomů je právě tento ostrov ideální k pozorování noční oblohy, ovšem i výhled, který se Vám zde naskytne, je skutečně úžasný. V severní části dominuje národní park Caldera de Taburiente o šířce 9 km a hloubce 1 500 m, který je obklopen prstencem hor v rozmezí od 1 600 m do 2 400 m výšky. Hluboký kaňon „úzkosti“ Barranco de las Angustias vede do vnitřního prostoru parku. Vnější svahy jsou sníženy o četné soutěsky, které vedou až k moři. Na tato místa lze dojít pouze pěšky a ročně je navštíví tisíce turistů, kteří chtějí vidět zdejší magickou přírodu. Z četných kulturních památek doporučujeme navštívit osadu Arure (poustevna San Nicolas de Tolentino z roku 1515), Hermiqua (klášter a kostel St. Domingo z roku 1520),Vallehermoso, Alajero a hlavní město ostrova – Santa Cruz de la Palma. Ve většině městeček uvidíte překrásné původní domy ze 17. a 18. století nebo můžete ochutnat pověstné místní vynikající víno a ručně vyráběné doutníky. Rekreační oblasti: Aridane, Fuencaliente, Los Cancajos, Los Llanos a Santa Cruz de La Palma.
Užitečné adresy pro ty, co rádi sami hledají


Tipy zemí vhodných pro zimní dovolenou u moře či oceánu

Zimní dovolená

Budete-li potřebovat naši radu či pomoc, kontaktujte nás, laskavě.