Ubytování v Bruselu

Jak do Bruselu cestovat?

  • Letecky. Letecká přeprava je rychlá, komfortní, relativně bezpečná i poměrně cenově dostupná. Na lince Praha – Brusel zatím nelétají žádné nízkorozpočtové aerolinie, přesto lze např. u ČSA koupit zpáteční letenku za velmi přijatelných 4 500 – 5 500 Kč, včetně letištních poplatků, za podmínky rezervace letenky 30 dnů před odletem.
  • Silniční doprava. Cesta autem z Prahy do Bruselu přes Rozvadov, Frankfurt a Köln (cca 950 km) se dá pohodlně zvládnout za 9 hodin jízdy. O necelých 100 km kratší, ale rozhodně ne rychlejší a levnější je trasa přes bývalou NDR a Nizozemí. Do Bruselu se také můžete vydat autobusem. Nejlevnější jízdenku zatím nabízí Student Agency.
  • Vlakem – zapomeňte! Cesta tam, s třemi přestupy, trvá 14 – 15 hodin. Snad se to v budoucnosti zlepší.

Dlouhodobé a krátkodobé ubytování

bres

Nájemní smlouva se, v případě dlouhodobého nájmu, automaticky uzavírá na dobu 9 let. Prodlužuje se automaticky každé tři roky, pokud žádná ze stran nedá výpověď. Při každém prodloužení nájemní smlouvy platí původně domluvené nájemné a nelze jej tedy bez souhlasu obou stran měnit. Výpověď z nájmu musíte učinit 3 měsíce před tím, než skončí nejbližší tříletý nájemní cyklus. Krátkodobé pronájmy se uzavírají na dobu kratší než 3 roky. V ceně nájemného nejsou zahrnuty poplatky za služby, které se platí zvlášť.

Jedete-li do Bruselu pracovat do nějaké evropské instituce, většinou tam mají asistentku, která vám s ubytováním pomůže. Jdete-li pracovat sami, pak nejvýhodnějším způsobem ubytování je hledat nabídky v místních novinách, realitních portálech a na stránkách námi doporučných realitních kanceláří:

Nájmy bytů v Bruselu jsou dost vysoké, a to díky neustále rostoucí poptávce po nich. Měsíční nájem bytu o ploše cca 50 m2 činí od 800 Euro výše.

Chcete-li si byty nejprve prohlédnout, doporučujeme vám ubytovat se hotelu La Potinière (http://la-potiniere-hotel.hotel-brussels.net/cs), který nabízející relativně levné ubytování ve  dvou a třílůžkových pokojích.

Budete-li potřebovat radu či pomoc, kontaktujte nás laskavě.