Jak správě koupit nemovitost ve Vietnamu

Podmínky, za nichž budou moci cizinci kupovat nemovitosti ve Vietnamu, zatím nejsou příliš jasné.
Co zatím víme: http://www.vietnam-immigration.org.vn/news/view/foreigners-have-over-3-month-visa-can-own-houses-in-vietnam.html.
Aktuální informace, včetně nabídek nemovitostí, najdete na stránkách místného tisku: http://www.vir.com.vn/property a http://businesstimes.com.vn/real-estate

Kde koupit nemovitost?
Severní část Vietnamu je převážně hornatá. Nejznámější je městečko Sapa ležící na úpatí nejvyšší vietnamské hory Fansipan (v nadmořské výšce 1650 metrů), skýtající nádherný výhled na okolní hory a rýžová pole. Na severu Vietnamu se nachází i pozoruhodná zátoka Ha Long Bay, kde ze smaragdových vod Tonkinského zálivu nad hladinu vystupují tisíce ostrůvků. V roce 1994 byla zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO.

Milovníci moře ocení lokality od městečka Hue, přes Da Nang až po deltu Mekong. Da Nang, Nha Trang a Phan Thiet či ostrov Phu Quoc jsou těmi nejlepšími plážovými oblastmi s průzračnou, smaragdovou vodou. Ho Či Minovo město neboli Saigon snoubí bouřlivý asijský rozvoj s francouzskou koloniální historii.

Kdy kupovat nemovitosti?
Nikdy v plné sezóně, kdy je Vietnam plný investorů a ceny nejvyšší. Kupovat se vyplatí buď před, nebo po sezóně, tedy už na podzim (září / říjen), nebo později na jaře (duben / květen).

Jak do Vietnamu
Letenky najdete na stránce Vietnamských aerolinií: http://www.vietnamairlines.com, nebo můžete letět s Aeroflotem (https://www.aeroflot.ru/cms/en)

 

Cestovní informace z Ministerstva zahraničí:
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/vietnam/cestovani/index.html

Nabídka nemovitostí:

Nemovitosti ve Vietnamu jsou dosud relativně levné – doporučujeme kupovat!

Užitečný odkaz: Čech ve Vietnamu http://cechvevietnamu.cz