Privatizace v Řecku a na Ukrajině

Německý bulvární deník Bild na svém serveru v článku „Velký seznam prodeje v Řecku“ (ZDE) s podtitulkem „Co přichází pod kladívko“, uvádí příklady majetku, který Řecko v rámci splacení svých dluhů nabízí k prodeji. Na seznamu by se podle Bildu mohly ocitnout i některé z 6000 řeckých ostrovů.

 

1Naši čtenáři samozřejmě potřebují využívat oficiální zdroje informací. Kde je hledat? Řecká vláda pro privatizaci svého majetku využívá fondu HRADF (Hellenic Public Asset Development Fund), na jehož web stránce najdete jak seznam nabízeného majetku k privatizaci, tak i návod, jak správně postupovat.

 

2Další zajímavou možnost, jak koupit nemovitost v Řecku nabízí portál Veřejných aukcí. Při troše štěstí se Vám může podařit velice výhodný nákup.
Pokud si to budete přát, rádi Vám poradíme. K Vašim službám máme i řeckého, česky mluvícího, právníka.

 

3Obdobně jako řecká, založila i ukrajinská vláda privatizační fond „The State Property Fund of Ukraine“, jehož prostřednictvím bude státní majetek privatizovat. Na jeho web stránce (ZDE), můžete najít veškeré podstatné informace. Pomoci Vám můžeme i v tomto případě, neboť spolupracujeme se špičkovou ukrajinskou právničkou, která dnes učí na Právnické fakultě UK.
V případě zájmu, ať už se jedná o Řecko či Ukrajinu, nám laskavě pošlete Váš požadavek.